"Na mocy zawartego aneksu nr 2 strony postanowiły o zakończeniu współpracy w zakresie dystrybucji testów diagnostycznych wykrywających przeciwciała specyficzne dla wirusa SARS-CoV-2, sprzętu medycznego (m.in. respiratory, kardiomonitory, termometry), środków ochrony osobistej (m.in. maski ochronne N95, maski chirurgiczne, kombinezony ochronne) i innych produktów niezbędnych do walki z konsekwencjami choroby Covid-19 zawartych w ofercie Medintech (m.in. żele i płyny dezynfekujące) z uwagi na bardzo niskie zainteresowanie produktami ze strony potencjalnych nabywców na terytorium Polski" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, zgodnie z postanowieniami aneksu nr 2, strony postanowiły rozszerzyć współpracę o integrację systemu Check Point Cardio (CPC) z platformą telemedyczną Scansoft i rozpocząć działania promocyjne zintegrowanych CPC i Osascan na rynku kanadyjskim, a później na pozostałych rynkach zagranicznych, gdzie Medintech i Infoscan mają partnerów biznesowych, podkreślono.

Zawarcie aneksu nr 2 nie rodzi zobowiązań finansowych, a jego strony mogą w każdym momencie zakończyć prowadzone rozmowy i negocjacje bez podania przyczyny.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews)