Zoom spodziewa się również 42-procentowego wzrostu przychodów za kolejny rok podatkowy mimo tego, że spodziewane jest szersze otwarcie życia gospodarczego i społecznego w związku z nadzieją na ustąpienie pandemii koronawirusa - podała we wtorek amerykańska stacja telewizyjna CNBC.

Zoom stał się jedną z najpopularniejszych platform do obsługi wideokonferencji po wybuchu pandemii w marcu 2020 r. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spowolnił wzrost liczby użytkowników platformy. Na koniec IV kw. Zoom miał 467 tys. 100 użytkowników. Jednocześnie, jak poinformowała firma, odpływ użytkowników w ostatnich trzech miesiącach 2020 r. okazał się mniejszy, niż prognozowano wcześniej.

Spółka zadeklarowała, że jest otwarta na możliwości kupna innych, mniejszych podmiotów tak długo, jak trwa jej dobra passa finansowa.

Zoom spodziewa się, że pierwszy kwartał nowego roku podatkowego przyniesie przychody na poziomie od 900 mln do 905 mln dolarów, co oznacza średni wzrost na poziomie 175 proc. Dla całego roku Zoom spodziewa się przychodów w górnej granicy 3,78 mld dol., czyli wzrostu o 42 proc. w ujęciu rocznym.