"Segment Metale to nasza siła napędowa. Kontraktacja jest tu praktycznie domknięta do końca roku, oczekujemy w II półroczu wyników lepszych od zabudżetowanych. W segmencie Chemia spodziewam się stabilizacji z tendencją wzrostową, natomiast w segmencie Motoryzacja zarządzamy sytuacją z miesiąca na miesiąc. Ze względu na kryzys półprzewodnikowy sytuacja tutaj jest zmienna" - powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.

W jego ocenie, biorąc pod uwagę sezonowość i tradycyjnie słabszy IV kwartał, wyniki w II półroczu powinny być "zadowalające", tak jak miało to miejsce w I półroczu.

Reklama

"Jeśli chodzi o perspektywy na rok 2022, nadal powinna nam sprzyjać sytuacja makroekonomiczna w segmencie Metale. Chemia w dalszym ciągu powinna być stabilna, z kolei w Motoryzacji do rozwiązania pozostaje wąskie gardło w postaci kryzysu półprzewodnikowego. Jeśli sytuacja się ustabilizuje, możemy mieć do czynienia z dużym ożywieniem w tym segmencie" - dodał prezes.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)