20 października 2021 roku odbyła się finalizacja zakupu serwisu kontomierz.pl przez Finelf sp. z o.o.

Serwis kontomierz.pl został założony w 2009 roku i jak pokazują badania (m.in. dla serwisu bankier.pl) jest wciąż jedną z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi w Polsce. - Przez ostatnie lata portal nie był rozwijany więc zdecydowaliśmy się go kupić i zainwestować w jego dalszy rozwój - mówi Stanisław Duda, prezes zarządu Finelf, (właściciel międzynarodowej grupy porównywarek internetowych, w Polsce m.in. Czerwona-Skarbonka.pl).

- Nasze plany na rozwój portalu to na samym początku odświeżenie wyglądu serwisu oraz stworzenie aplikacji na iOS i Android z pełnymi funkcjonalnościami wersji desktopowej. W kolejnym kroku skupimy się na rozwoju nowych funkcji serwisu które pomogą użytkownikom w jeszcze lepszym zarządzaniu prywatnymi finansami i oszczędzaniu. Nie wykluczamy również rozwoju za granicą - dodaje prezes Duda.

Czerwona Skarbonka to portal, który od 2017 roku skupia się na porównywaniu produktów finansowych. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się porównywarek finansowych w Polsce. Obecnie spółka rozwija także inne, poboczne projekty fintech niezwiązane z porównywarkami.