Amerykański koncern oświadczył, że ograniczy wykorzystanie tzw. pierwotnego plastiku o 50 proc. do 2030 roku. Jednocześnie PepsiCo wdroży również praktyki rolnictwa regeneracyjnego na całym swoim obszarze upraw wynoszącym około 7 milionów akrów. Do 2040 roku PepsiCo planuje osiągnąć zerową emisję netto.

Firma wykorzysta swoje ogromne możliwości „aby pomóc zbudować zrównoważony system produkcji żywności”, powiedział w wywiadzie dyrektor generalny PepsiCo, Ramon Laguarta. „Konsumenci zobaczą znacznie więcej innowacji”.

Słone przekąski w nowej odsłonie

Na przykład chipsy firmy Lay's będą robione z ziemniaków uprawianych w rolnictwie regeneracyjnym, o zerowej emisji netto i sprzedawanych w biodegradowalnych opakowaniach. Niektóre w pełni kompostowalne, roślinne opakowania na przekąski Frito-Lay będą dostępne dla konsumentów jeszcze w tym miesiącu, podała firma.

Reklama

Dodatkowo PepsiCo planuje produkować więcej przekąsek z białek roślinnych, orzechów i produktów pełnoziarnistych.

Rolnictwo regeneracyjne to holistyczna praktyka gospodarowania gruntami, która wykorzystuje moc fotosyntezy roślin do związywania węgla w ziemi, jednocześnie poprawiając zdrowie gleby, plony, utrzymując odpowiednie nawodnienie i zwiększając ilość składników odżywczych w produktach rolnych.