"W tym roku na inwestycje przeznaczymy 45-50 mln zł, większość na poprawę produktywności i efektywności poszczególnych zakładów produkcyjnych" - powiedział Szataniak podczas wideokonferencji.

Jak zapowiedział, w efekcie tych inwestycji grupa zakłada, że fabryka Wielton w Wieluniu na koniec 2021 roku będzie produkować 70 produktów dziennie przy efektywności 100%, francuski zakład Fruehauf - 28 produktów dziennie przy efektywności 88%, brytyjski zakład Lawrence David - 23 produkty przy efektywności 85%, a niemiecki Langendorf - 8 sztuk specjalistycznych produktów dziennie przy efektywności 85%.

Oprócz tego grupa przewiduje w 2021 roku budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 MW na własne potrzeby, na dachach hal produkcyjnych w Wieluniu, przy założeniu rozszerzenia w przyszłości tej inwestycji na pozostałe zakłady grupy, a także budowę nowoczesnego centrum obsługi klienta, również w Wieluniu.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2019 r. miał 2,34 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)