"W 2024 roku chcemy mieć w zasięgu światłowodu 8 mln gospodarstw domowych, czyli o 60% więcej niż obecnie" - powiedział prezes Ducarroz podczas prezentacji strategii .Grow Orange Polska na lata 2021-2024 dla inwestorów i analityków.

W zasięgu sieci światłowodowej całej Grupy Orange w Polsce znajduje się około 5,2 mln gospodarstw domowych.

W kwietniu br. Orange Polska poinformował, że podpisał umowę sprzedaży APG 50% udziałów w spółce Światłowód Inwestycje sp. z o.o. - podmiocie, przez który realizowane będzie wspólne przedsięwzięcie polegające na budowie infrastruktury światłowodowej oraz oferowaniu przez ten podmiot hurtowych usług dostępu. Joint venture, wycenione na 2 748 mln zł, ma m.in. wybudować sieć światłowodową do 1,7 mln gospodarstw domowych. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić do końca sierpnia 2021 r.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)