Warszawa, 07.06.2019 (ISBnews) - Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, poinformowała spółka.
"Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy […] po rozpoznaniu w dniu 7 czerwca 2019 roku w Katowicach na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku dłużnika ZM Henryk kania S.A. w Pszczynie o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu, postanawia otworzyć przyspieszone postępowanie układowe w celu zawarcia układu dłużnika Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w Pszczynie" - czytamy w komunikacie.
Sąd wyznaczył sędziego komisarza w osobie SSR Marzeny Praskiej oraz nadzorcę sądowego w osobie Mirosława Możdżenia posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego o numerze 106, podano także.
ZM Henryk Kania poinformowały wcześniej, że otrzymały wypowiedzenie umowy kredytowej w kwocie 67,88 mln zł od Banku Handlowego oraz wypowiedzenie umowy kredytowej w kwocie 38 265 090,03 mln zł od Alior Banku.
Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.
(ISBnews)