"Kupiliśmy spółkę notowaną na NewConnect, której nazwy na razie nie chciałbym ujawniać. Na 27 czerwca zaplanowaliśmy walne akcjonariuszy podczas, którego zdecydujemy o zmianie jej nazwy na Wolfs Technology Fund" - powiedział ISBnews Forytta.

Dodał, że w tej chwili trwa proces łączenia dwóch podmiotów: Wolfs Fundusz Private Equity i Wolfs Corporation. "Myślę, że ten proces zakończy się w okolicach sierpnia i wtedy będziemy łączyć się z naszą spółką już notowaną na NC. Będzie to jedna spółka giełdowa o aktywach zarówno equity, jak i nieruchomościowych, ale naszym głównym celem inwestycyjnym będzie branża fintechowa" - wskazał prezes.

Dodał, że w dalszej perspektywie widzi spółkę na głównym rynku GPW. "Na rynku NC z pewnością znajdziemy się w pierwszej 20-stce największych firm" - podkreślił.

"Nasz biznes opiera się głównie na działalności takiej firmy, jak FerPay zajmującej się szybkimi przelewami międzynarodowymi, która jest oceniana jako trzecia największa marka na świecie w sektorze money transfer. Jej wartość wyceniana jest obecnie na kilkadziesiąt milionów funtów. Kolejną spółką jest Selfmaker, która projektuje i buduje wielofunkcyjne samoobsługowe automaty. Jej przychody to około 12,5 mln zł rocznie. W tej chwili spółka ta realizuje kontrakt na rynek ukraiński i będzie to 2 tys. sztuk kiosków automatycznych służących do wykonywania przelewów" - powiedział Forytta.

W portfelu Wolfs Fundusz Private Equity znajdują się również udziały w spółce Telecare (medyczna teleopieka) jak i Perfect Hair Clinic. "W tym roku chcemy otworzyć klinikę w Warszawie, a w ciągu 3 lat, chcemy, żeby powstało łącznie 8 nowych placówek" - dodał prezes.

Marek Knitter

(ISBnews)