Reklama
Reklama

Wierzyciel też człowiek - fakty i mity na temat windykatorów

8 kwietnia 2017, 09:21
FAŁSZ. Wielu dłużników uważa, że jeśli będą unikać kontaktu z wierzycielem, ich zobowiązanie się przedawni i nie będą musieli go spłacać, co jest błędnym myśleniem. - Nawet przedawniony dług nie znika tak po prostu. W dodatku zobowiązania przedawniają się rzadko i w bardzo specyficznych okolicznościach. Od 2017 r. w Polsce dług przedawniać się będzie po 6 latach, ale nie oznacza to, że po tym okresie przestanie on istnieć. Właściciel tytułu prawnego do zadłużenia ma prawo w dalszym ciągu prowadzić windykację i domagać się spłaty. Warunki, w jakich następuje przedawnienie długu, zostały określone w Kodeksie Cywilnym – przekonuje Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A.
FAŁSZ. Wielu dłużników uważa, że jeśli będą unikać kontaktu z wierzycielem, ich zobowiązanie się przedawni i nie będą musieli go spłacać, co jest błędnym myśleniem. - Nawet przedawniony dług nie znika tak po prostu. W dodatku zobowiązania przedawniają się rzadko i w bardzo specyficznych okolicznościach. Od 2017 r. w Polsce dług przedawniać się będzie po 6 latach, ale nie oznacza to, że po tym okresie przestanie on istnieć. Właściciel tytułu prawnego do zadłużenia ma prawo w dalszym ciągu prowadzić windykację i domagać się spłaty. Warunki, w jakich następuje przedawnienie długu, zostały określone w Kodeksie Cywilnym – przekonuje Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(7)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Robert
  2023-01-06 17:24:30
  Kiedyś byłem niepewny siebie w kwestii kredytów i finansów, ale po kursie dostępnym na serwisie scorector com zmieniłem swoje podejście do kredytów i swoich wydatków, teraz mądrze korzystam z pieniędzy
  0
 • Marek
  2017-04-18 10:05:54
  Najważniejsze, aby nie unikać spłacania długów. Sam, doszedłem z firmą "Best" do porozumienia i spłacam je w ratach, które nie obciążają zbytnio mojego budżetu.
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • Adamowicz
  2017-05-22 00:18:03
  Ale Marek właśnie bardzo dobrze piszesz, zobaczcie sami jeśli ktoś jest winny wam pieniądze i stara się wyjaśnić sam dzwoni próbuje się dogadać to inaczej podchodzicie do człowieka aniżeli do osoby, która Was unika pomimo tego, ze wie, że ma dług prawda? Dlaczego takei frimy jak BEST S.A. mają inaczej podchodzić do tematu? Kto uczciwie podchodzi może liczyć na lepsze warunki, kto unika kontaktu niestety, może mieć problem i musi liczyć się z tym, że będzie miał do spłaty dużo więcej.
  1
 • margotw
  2017-05-25 20:48:08
  Oj to prawda. Bardzo ważne, by edukować, tak jak BEST, osoby posiadające zadłużenie, jakiekolwiek i gdziekolwiek. Na szczęście coraz więcej firm windykacyjnych stawia na jakość usług, działa zgodnie z prawem i co więcej, na korzyść można powiedzieć dłużnika. Gdyby nie takie "trucie" i tłumaczenie zasad i warunków możliwych do zaoferowania przez te akurat firmę pewnie nadal tkwiła bym w miejscu, w jakim byłam jeszcze rok temu. Dzisiaj zaczynam doceniać pieniądze, bardziej ostrożnie nimi obracam i spłacam to, co napożyczałam kilka lat temu na właściwie nie wiem sama co..... Mam teraz pracę, prawdziwą rodzinę i nawet parę groszy oszczędności. Jak już spłacę wszystko to jedziemy na wakacje :) Niedaleko, ale razem. Dzięki BEST.
  1
 • Dembik
  2017-04-30 23:42:42
  Marek i masz 100% racji, akurat BEST S.A. wprowadza na rynek windykacji nowe standardy stara sie z każdym klientem, który ma wolę spłacić zobowiązanie dojść do porozumienia, ale dłużnik musi tego też chcieć.
  2
 • majkelowa
  2017-05-20 21:27:03
  Co więcej, BEST wprowadza nie tylko wysokie standardy w dochodzeniu wierzytelności ale i dba o dobro dłużnik. Większość osób nabywa zobowiązania nie do końca z własnej winy. Powodem mogą być sytuacje losowe, problemy z płynnością itd. Oczywiście są i tacy, którzy zwyczajnie postanowili nie spłacać niczego i takie osoby wychodzą na tym najgorzej. BEST chce dotrzeć do tych osób także poprzez działania informacyjne,edukację itp. Najważniejsze, by dłużnik zrozumiał, że unikanie kontaktu, chowanie głowy w piasek do niczego dobrego nie prowadzi. Warto sie dogadać z firma windykacyjną i wreszcie móc wychodzić z ich pomocą na prostą.
  2
Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej