KGHM: Postój remontowy pieca w HMG II nie wpływie znacząco na wyniki III kw.Warszawa, 16.05.2018 (ISBnews) - Postój remontowy realizowany obecnie w Hucie Miedzi Głogów II nie powinien mieć wpływu na wyniki KGHM Polska Miedź w III kwartale, poinformował wiceprezes Stefan Świątkowski.

"Remont w Hucie Miedzi Głogów II przebiega zgodnie z planem, a nawet nieco lepiej od założeń. Myślę że impact na III kwartał nie będzie duży" - powiedział Świątkowski podczas prezentacji wyników.

W I kw. br. produkcja miedzi płatnej w KGHM była niższa o 12% r/r, głównie ze względu na budowę zapasu anod miedziowych, które zapewnią zasób do elektrorainacji miedzi elektrolitycznej podczas trzymiesięcznego postoju remontowego w Hucie Miedzi Głogów II, podał KGHM w prezentacji wynikowej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 r. grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)