Cherrypick Games miało 0,74 mln zł zysku netto z dz. kont. w 2018 r.Warszawa, 21.03.2019 (ISBnews) - Cherrypick Games odnotował 0,74 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 4,32 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 1,13 mln zł wobec 5,44 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA w okresie sprawozdawczym wyniósł 1,5 mln zł.

Przychody netto ze sprzedaży sięgnęły 2,74 mln zł w 2018 r. wobec 15,74 mln zł rok wcześniej.

"Rok 2018 był dla nas bardzo pracowitym czasem. Do fazy globalnego wydania wszedł nasz flagowy produkt My Spa Resort (dawniej My Beauty Spa). IV kwartał 2018 był szczególnie intensywnym okresem. Na bazie zgromadzonych danych z gry szybko dostrzegliśmy nowe możliwości i obszary, gdzie user experience jesteśmy w stanie doprowadzić do perfekcji. To spowodowało, że podjęliśmy, z perspektywy czasu, słuszną i odważną decyzję o ograniczeniu do minimum wydatków inwestycyjnych na pozyskanie nowego gracza. Dzisiaj z przyjemnością informuję, że jesteśmy po drugiej z trzech krytycznych aktualizacji produktu. Znacząco uległy poprawie kluczowe wskaźniki, które mają bezpośredni wpływ na przychody z My Spa Resort. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że podjęte działania były słuszne i będą miały znaczące przełożenie na wyniki finansowe spółki w najbliższej przyszłości" - napisał prezes Marcin Kwaśnica w liście do akcjonariuszy.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

(ISBnews)