Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,59 proc., do 26.373,40 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,21 proc. i wyniósł 2.879,39 pkt. Indeks ten rośnie już szóstą sesję z rzędu, co jest najdłuższą taką serią od ponad roku.

Nasdaq Comp. spadł o 0,05 proc. do 7.891,78 pkt.

Kurs akcji Tesli spadał 8,5 proc., po informacji, że spółka w pierwszym kwartale wyprodukowała 63 tys. samochodów, a spodziewano się 76 tys.

Facebook zyskiwał około 2 proc., po tym jak Guggenheim podwyższył rekomendację dla akcji spółki do "kupuj" z "neutralnie".

Na fali optymizmu ws. negocjacji handlowych USA-Chiny w górę szły akcje Caterpillara i Boeinga - odpowiednio o 1 proc. i 3 proc.

Notowania Boeinga rosły, mimo że wstępny oficjalny raport w sprawie rozbicia się Boeinga 737 MAX 8 zaleca, by koncern dokonał przeglądu systemu kontrolowania samolotu.

Od środy w Waszyngtonie trwa kolejna runda negocjacji handlowych USA-Chiny. Prezydent USA Donald Trump ma się spotkać o 16.30 czasu wschodniego (EDT) z przewodniczącym chińskiej delegacji wicepremierem Liu He.

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, powiedział, że Chiny potwierdziły istnienie takich problemów jak kradzież własności intelektualnej i hakerstwo. Uznano to za duży krok naprzód w rozmowach USA-Chiny, bo wcześniej Chiny zaprzeczały występowaniu takich naruszeń.

Agencja Bloomberga podała w czwartek, że rozmowy toczą się wokół takich kwestii jak zwiększenie zakupów amerykańskich produktów Chiny, a także umożliwienie podmiotom z USA przejmowania chińskich firm.

Kwestie te były głównym punktem sporu dla USA, a fakt, że są one dyskutowane, wskazuje, że Pekin poważnie myśli o zawarciu porozumienia z Amerykanami.

„Wygląda na to, że zwyżki na rynku będą kontynuowane, dopóki będzie trwało oczekiwanie na umowę handlową” - powiedział dyrektor zarządzający w Wedbush Securities Sahak Manuelian. (PAP)