Pekabex: Uruchomienie nowego zakładu w Gdańsku zgodnie z planem w grudniu br.Warszawa, 06.09.2019 (ISBnews) - Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex przewiduje, że uruchomienie nowego zakładu w Gdańsku i pierwsza produkcja nastąpią w grudniu br., podała spółka.

"Budowa nowego zakładu w Gdańsku jest realizowana zgodnie z planem; obecnie rozpoczęliśmy już montaż technologii. Uruchomienie zakładu i pierwsza produkcja są przewidywane na grudzień tego roku. Ze względu na dużą automatyzację, a w konsekwencji niskie koszty pracy, zakład powinien osiągnąć rentowność na poziomie EBIDTA znacząco wyższym niż średnia dla Grupy Pekabex" - czytamy w komunikacie.

Istotne inwestycje, zwiększające moce produkcyjne, realizowane są również w zakładzie w Mszczonowie. Spodziewane efekty produkcyjne to początek 2020 r., dodano.

Spółka wskazała też, że "mimo agresywnego programu" oraz wypłaty najwyższej w historii dywidendy, poziom gotówki pozostaje na rekordowych poziomach i wyniósł na koniec półrocza 92,9 mln zł.

Grupa Pekabex jest producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 886,34 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)