"Nasi dostawcy inwestycyjni mają problemy z dostępnością i realizacją tych zadań, w związku z tym prawdopodobnie wartość wydatków, które na koniec roku zrealizujemy to będzie ok. 100 mln zł" - powiedział Rakowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w ostatnich trzech miesiącach roku będzie "spory impakt odnośnie inwestycji" i grupa podtrzymuje w poszczególnych kategoriach następujący tegoroczny capex: 30 mln zł na rozwój mocy, 20 mln zł inwestycji odtworzeniowch, 15 mln zł na inwestycje związane z oszczędnościami i efektywnością oraz 20 mln zł na inwestycje w IT.

"Mamy pewne znaki zapytania, ile projektów jesteśmy w stanie przygotować [na 2022 rok], ale ten plan inwestycyjny nie będzie niższy niż w tym roku" - powiedział także członek zarządu.

Za 9 miesięcy tego roku w ramach działalności inwestycyjnej wydatki Amiki na rzeczowe aktywa trwałe wyniosły 43,8 mln zł.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. W 2020 r. miała 3 068 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)