Po raz ostatni bitcoin był wyżej wyceniany 26 czerwca 2019 roku Wówczas wyceniono go na kwotę 13 851 USD. Gdyby przebił ten poziom, miałby szansę na szanse dalszy wzrost. Analitycy rynku kryptowalut szacują, że bitcoin w ciągu najbliższych trzech miesięcy może osiągnąć wartość nawet 20 000 USD.

Przy tej okazji przypominają również, że tak samo szybko jak rośnie jego wycena, tak samo szybko może ona spaść. W styczniu 2018 roku za bitcoina płacono 16,932 USD, a pod koniec roku, w grudniu zaledwie 3136 USD.

Czy to bańka, czy realny wzrost?

Bank JPMorgan w 2019 roku ogłosił, że prowadzi prace nad stworzeniem nowej cyfrowej waluty. W tym tygodniu kryptowaluta JPM Coin została pierwszy raz komercyjnie udostępniona klientowi do wykonania płatności, a wycena Bitcoina ponownie wzrosła.

Ostatnio fani kryptowalut mieli wiele okazji do świętowania. PayPal ogłosił niedawno, że z pomocą cyfrowego portfela firma umożliwi w swoim serwisie handel Bitcoinem, Ethereum, Bitcoin Cashem i Litecoinem> Dodatkowo dzięki nowej usłudze możliwe będzie ich przechowywanie i wymiana.

„Wydaje się, że wszyscy są bardzo podekscytowani, i że kryptowaluty będą używane częściej,” - powiedział Edward Moya, starszy analityk rynkowy w Oanda Corp. „Świat wydaje się być gotowy na walutę cyfrową”.

Banki centralne na całym świecie wykazują ostatnio większe zainteresowanie tworzeniem pieniądza cyfrowego. Na początku października Europejski Bank Centralny zapowiedział, że już w czasie konsultacji społecznych rozpocznie eksperymentowanie z cyfrową wersją euro. Wielu ekspertów uznało ten krok jako znaczący postęp w kierunku wprowadzenia nowej technologii.

Cena bitcoin wzrosła o prawie 30 proc. w tym miesiącu i ponad 85 proc. w tym roku. Indeks Bloomberg Galaxy Crypto, który śledzi największe kryptowaluty, zyskał w październiku około 20 proc.