Reklama

Reklama

Reklama

Hindusi zabierają pracę Amerykanom? Wszystko, co trzeba wiedzieć o wizach pracowniczych w USA

27 kwietnia 2017, 06:30
Obecnie program wiz H-1B jest krytykowany za działanie na szkodę amerykańskich pracowników poprzez sztuczne zaniżanie poziomu wynagrodzeń. Program działa od około trzydziestu laty. Celem jego powstania była pomoc firmom w zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników z innych krajów i obsadzenie stanowisk, na które pracodawcy nie mogli znaleźć Amerykanów. Jednak przez lata program znacznie się zmienił. Większość wiz pracowniczych w USA należy do osób z zagranicznych koncernów. Prym w sprowadzaniu pracowników do Stanów Zjednoczonych wiodą przedsiębiorstwa z Indii. W 2015 roku blisko 70 proc. wiz H-1B otrzymali pracownicy z Indii. Z tego kraju pochodzi prawie 120 tys. pracowników. Drugim najliczniej reprezentowanym krajem były Chiny, jednak liczba wiz dla Chińczyków była ponad 6-krotnie mniejsza niż w przypadku Indii (18,3 tys.). Zgodnie z zaleceniami prezydenta Trumpa, Agencja ds. Obywatelstwa i Imigracji USA oświadczyła, że podejmie bardziej agresywne kroki w celu zwalczania "oszustw i nadużyć " związanych z programem wizowym. Departament Sprawiedliwości ostrzegał również pracodawców, którzy ubiegali się o wizę, aby nie dyskryminowali pracowników z USA.
Obecnie program wiz H-1B jest krytykowany za działanie na szkodę amerykańskich pracowników poprzez sztuczne zaniżanie poziomu wynagrodzeń. Program działa od około trzydziestu laty. Celem jego powstania była pomoc firmom w zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników z innych krajów i obsadzenie stanowisk, na które pracodawcy nie mogli znaleźć Amerykanów. Jednak przez lata program znacznie się zmienił. Większość wiz pracowniczych w USA należy do osób z zagranicznych koncernów. Prym w sprowadzaniu pracowników do Stanów Zjednoczonych wiodą przedsiębiorstwa z Indii. W 2015 roku blisko 70 proc. wiz H-1B otrzymali pracownicy z Indii. Z tego kraju pochodzi prawie 120 tys. pracowników. Drugim najliczniej reprezentowanym krajem były Chiny, jednak liczba wiz dla Chińczyków była ponad 6-krotnie mniejsza niż w przypadku Indii (18,3 tys.). Zgodnie z zaleceniami prezydenta Trumpa, Agencja ds. Obywatelstwa i Imigracji USA oświadczyła, że podejmie bardziej agresywne kroki w celu zwalczania "oszustw i nadużyć " związanych z programem wizowym. Departament Sprawiedliwości ostrzegał również pracodawców, którzy ubiegali się o wizę, aby nie dyskryminowali pracowników z USA. / Forsal.pl
Administracja prezydenta Donalda Trumpa wydała nowe wytyczne dotyczące programu wizowego w Stanach Zjednoczonych. Powodem ograniczenia dostępności wiz H-1B ma być ochrona amerykańskich pracowników.
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak