Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najdroższy w Chinach, drugi najwyższy wieżowiec na świecie wreszcie otwarty. Z dwuletnim opóźnieniem [GALERIA]

13 grudnia 2017, 06:12
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Przestrzeń biurowa Shanghai Tower, najwyższy wieżowiec w Chinach i drugi co do wysokości budynek na świecie, zapełnia się bez większego szumu medialnego. Jak podaje Bloomberg, mimo, że jest to najdroższy wieżowiec w Chinach – warty 2,4 miliarda dolarów, posiada najszybszą windę i jedne z najbardziej zaawansowanych programów architektonicznych na świecie, to oddanie Shanghai Tower do użytku wcale nie jest celebrowane. Jak mówi Cheng Luo, rzeczniczka budynku: „Nie planujemy uroczystości z okazji otwarcia, ponieważ byliśmy już narażeni na publiczną krytykę”. Shanghai Tower liczy sobie 128 pięter. Swoje biura ma tu ponad 60 firm, a wśród nich grube ryby chińskiej finansjery, jak np. Ant Financial, kontrolowane przez założyciela Alibaba Group Holding Ltd., miliardera Jacka Ma.
Przestrzeń biurowa Shanghai Tower, najwyższy wieżowiec w Chinach i drugi co do wysokości budynek na świecie, zapełnia się bez większego szumu medialnego. Jak podaje Bloomberg, mimo, że jest to najdroższy wieżowiec w Chinach – warty 2,4 miliarda dolarów, posiada najszybszą windę i jedne z najbardziej zaawansowanych programów architektonicznych na świecie, to oddanie Shanghai Tower do użytku wcale nie jest celebrowane. Jak mówi Cheng Luo, rzeczniczka budynku: „Nie planujemy uroczystości z okazji otwarcia, ponieważ byliśmy już narażeni na publiczną krytykę”. Shanghai Tower liczy sobie 128 pięter. Swoje biura ma tu ponad 60 firm, a wśród nich grube ryby chińskiej finansjery, jak np. Ant Financial, kontrolowane przez założyciela Alibaba Group Holding Ltd., miliardera Jacka Ma. / Media / Qilai Shen
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej