Reklama

Reklama

Reklama

W jednej chwili stracili miliony. Oto największe giełdowe katastrofy w historii [GALERIA]

14 października 2014, 06:31
Bańka internetowa – takim określeniem ochrzczono okres euforii na giełdach całego świata, który przypadł na lata 1995-2001. Jego cechą charakterystyczną było przeszacowanie wartości przedsiębiorstw, które prowadziły działalność w internecie lub zamierzały ją rozpocząć (tzw. dot-comy). Hodowana w ten sposób internetowa bańka spekulacyjna pękła na przełomie lat 2000-2001. To właśnie na ten czas przypada większość najbardziej spektakularnych katastrof giełdowych.
Bańka internetowa – takim określeniem ochrzczono okres euforii na giełdach całego świata, który przypadł na lata 1995-2001. Jego cechą charakterystyczną było przeszacowanie wartości przedsiębiorstw, które prowadziły działalność w internecie lub zamierzały ją rozpocząć (tzw. dot-comy). Hodowana w ten sposób internetowa bańka spekulacyjna pękła na przełomie lat 2000-2001. To właśnie na ten czas przypada większość najbardziej spektakularnych katastrof giełdowych. / ShutterStock
Świat finansów bywa bezlitosny. Boleśnie przekonali się o tym prezesi firm, dla których giełdowy debiut okazał się jednocześnie przysłowiowym „gwoździem do trumny”, a także sami inwestorzy, których akcje w jednej chwili zmieniły się w bezwartościowe świstki papieru. Oto największe giełdowe katastrofy w historii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak