Legendy na dwóch kółkach. Te motocykle rządziły na polskich drogach [GALERIA]

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
19 listopada 2014, 05:00
Polski motocykl Sokół 500. Ekspozycję stałą poświęconą polskim motocyklom w XX wieku - "Motocykle ze zbiorów Muzeum Techniki i Przemysłu", otwarto 17 bm. Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. (mr) PAP/Tomasz Gzell
Polski motocykl Sokół 500<br><br> (mr) PAP/Tomasz Gzell /PAP
W poniedziałek w stołecznym Muzeum Techniki i Przemysłu NOT otwarta została wystawa motocykli produkowanych w przeszłości w Polsce. Wśród prezentowanych jednośladów znalazły się legendarne motocykle Sokół.

W poniedziałek w stołecznym Muzeum Techniki i Przemysłu NOT otwarta została wystawa motocykli produkowanych w przeszłości w Polsce. Wśród prezentowanych jednośladów znalazły się legendarne motocykle Sokół.

1993324-.jpg
W ekspozycji znalazło się 21 jednośladów pochodzących ze zbiorów autora wystawy - Jerzego Lemańskiego. Na zdj. Otwarcie ekspozycji stałej poświęconej polskim motocyklom w XX wieku - "Motocykle ze zbiorów Muzeum Techniki i Przemysłu"
1993340-otwarcie-ekspozycji-stalej-poswieconej.jpg
- Były lata, w których produkowaliśmy 150 tys. motocykli rocznie, czyli więcej niż w Anglii, Francji czy w Stanach Zjednoczonych. Ta piękna karta szybko się skończyła, w październiku 1985 r. z taśm zjechał ostatni polski motocykl WSK 125 KOS - powiedział dziennikarzom autor wystawy Jerzy Lemański.
1993244-.jpg
Polski motocykl Sokół 200 z 1939 roku.
1993276-polski-motocykl-junak.jpg
Polski motocykl Junak.
1993292-polski-motocykl-sokol-1000-z.jpg
Polski motocykl Sokół 1000 z 1932 roku.
1993356-polski-skuter-osa.jpg
Polski skuter OSA.
1993308-.jpg
Polskie motorowery: Komar z 1959 roku i Romet 750 z 1974 roku.
977781-1324fd1212.jpg
Zobacz też:
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj