Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Zmiana warty w polskim rządzie. 5 kwestii, które najbardziej martwią inwestorów

23 października 2015, 06:22
Choć z powodu fali upałów Polska doświadczyła w tym roku najgorszego kryzysu energetycznego od prawie trzech dekad, Prawo i Sprawiedliwość nie zapowiedziało, że otworzy polski rynek dla tańsze dostawy energii z Niemiec. Chce w ten sposób chronić przynoszący straty polski sektor węglowy. Pompowanie gotówki w kopalnie przy jednoczesnym izolowaniu krajowego rynku, grozi wyższymi rachunkami za energię dla firm. Mogą na tym ucierpieć największe koncerny – z Arcelor Mittal, KGHM i PKN Orlen na czele – pisze Bloomberg. Tegoroczne hurtowe ceny energii w Polsce już teraz są o 25 proc. wyższe niż w Niemczech.
Choć z powodu fali upałów Polska doświadczyła w tym roku najgorszego kryzysu energetycznego od prawie trzech dekad, Prawo i Sprawiedliwość nie zapowiedziało, że otworzy polski rynek dla tańsze dostawy energii z Niemiec. Chce w ten sposób chronić przynoszący straty polski sektor węglowy. Pompowanie gotówki w kopalnie przy jednoczesnym izolowaniu krajowego rynku, grozi wyższymi rachunkami za energię dla firm. Mogą na tym ucierpieć największe koncerny – z Arcelor Mittal, KGHM i PKN Orlen na czele – pisze Bloomberg. Tegoroczne hurtowe ceny energii w Polsce już teraz są o 25 proc. wyższe niż w Niemczech. / Bloomberg
Partia, która przeprowadziła Polskę przez kryzys strefy euro bez recesji, w niedzielę straciła władzę nad Wisłą. Perspektywa zmiany rządu martwi jednak niektórych inwestorów – pisze Bloomberg.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej