Spółka widzi także dobre perspektywy na warszawskim rynku mieszkaniowym, gdzie przygotowuje pierwsze dwa projekty.

"Projekty w zakresie farm wiatrowych i energetyki będą stanowić ok. 30% przychodów w tym roku w grupie. To nie jest poziom docelowy, energetyka ma rosnąć, w nią inwestujemy najwięcej. W tym celu przeprowadziliśmy 4 akwizycje w ostatnim czasie, dalej najprawdopodobniej będziemy się rozwijać organicznie" - powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

Spółka przygotowuje także dwa projekty mieszkaniowe w Warszawie, w segmencie popularnym. Są one na etapie pozyskiwania pozwoleń na budowę; jeden z tych projektów może ruszyć jeszcze w tym roku.

"Jesteśmy przekonani, że te projekty przyniosą zyski segmentowi. Warszawa jest dobrym rynkiem dla deweloperów, chcemy budować tutaj swoją pozycję, więc można powiedzieć, że później przyjdzie czas na kolejne projekty" - powiedział prezes.

Odnosząc się do wyników I kwartału br., zaznaczył, że wejście w rok 2015 było bardzo dobre, m.in. dzięki dobremu portfelowi z ub. roku i łagodnej zimie. Wysokie przychody poparte były wzrostem zysków, zarówno zysku netto (czterokrotny wzrost r/r) jak również EBIT, który był 39% wyższy r/r. Marża EBIT była na poziomie 2,54%.

"Patrząc na rekordowy rok 2014, wszystko wskazuje, że w tym roku się do tego poziomu zbliżymy lub go przekroczymy. Zależy to od kontraktacji w II kw., na razie w samym kwietniu mieliśmy ok. 100 mln zł - to niezły wynik. Mamy dobry rynek w Polsce i za granicą, wszystkie segmenty będące podstawą przychodów mają pozytywne perspektywy na przyszłość" - podsumował prezes.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym  na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2014 r. miała 1 692 mln zł skonsolidowanych przychodów.