Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak był pytany w piątek w Radiu Wrocław o to, na jakim etapie jest realizacja obietnicy wyborczej o likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Siemoniak powiedział, że do końca marca zostanie przedstawiony projekt likwidacji CBA, a zespół, który go przygotowuje, już wypracował wstępne założenia tego projektu.

Specsłużby nie rezygnują ze zwalczania korupcji

Reklama

"Chcemy go przeprowadzić w bardzo rzetelny sposób. Najpierw konsultacje międzyresortowe, potem Sejm, Senat i też chcemy wejść w dialog z prezydentem, by swym podpisem taką decyzję wsparł. Chcemy też opinii publicznej pokazać, że walka z korupcją będzie lepiej zorganizowana niż w tej chwili, że wola likwidacji CBA to nie jest rezygnacja z walki, ale jedynie, że państwo chce ją lepiej zorganizować, włączając w to policję, ABW i Krajową Administrację Skarbową" - dodał minister koordynator służb.

Minister podkreślił, że "nikt nie założył rąk i czeka na likwidację", ponieważ CBA cały czas działa z pełnym zaangażowaniem i efektami. Natomiast jego zdaniem, po lepszym zorganizowaniu walka z korupcją będzie skuteczniejsza.

Autor: Roman Skiba