Elektroniczny gigant poinformował współpracowników z pionu montażowego oraz dostawców o radykalnym wzroście liczby zamówień na swoją konsolę najnowszej generacji. Firma może mieć jednak logistyczne problemy z realizacją wszystkich w gorącym okołoświątecznym okresie. Sony planowało pierwotnie wyprodukować do końca marca 2021 roku od 5 do 6 mln konsol.

Firma opiera swoje szacunki popytu na PlayStation 5 o prognozowaną sytuację epidemiczną. Nadchodząca druga fala koronawirusa powinna zatrzymać potencjalnych graczy w domach.

Rynek mocno wątpi w możliwości produkcyjne i logistyczne Sony. Tym bardziej, że większość urządzeń jest produkowana w Chinach, co znacznie wydłuża czas transportu konsol do Europy i USA. Z podobnym problemem zmagało się niedawno Nintendo przy okazji dostaw swojej konsoli Switch.

Sony założyło, że będzie musiało wyprodukować także do marca przyszłego roku 10 milionów kontrolera DualSense. W obliczu zwiększenia produkcji konsoli ta liczba także będzie musiała znacznie wzrosnąć.