Porsche zainwestuje 70 milionów euro, aby zwiększyć swój udział w Rimac z 15 do 24 proc., poinformował niemiecki producent w poniedziałkowym oświadczeniu.

„Nasze inwestycje w firmę Rimac okazały się absolutnie słuszne” - powiedział Lutz Meschke, dyrektor finansowy Porsche. „Firma bardzo dobrze rozwinęła się technologicznie. Stopniowo rozwijamy naszą współpracę ”.

Bugatti, który buduje drogie modele, w tym Divo o wartości 5,8 miliona dolarów, sprzedał w zeszłym roku tylko około 80 pojazdów. Jego samochody o mocy 1500 koni mechanicznych są coraz bardziej niezgodne z napędem elektryfikacyjnym VW, który kosztuje grupę miliardy euro.

Firma Rimac, znana z elektrycznych hipersamochodów o mocy aż 2000 koni mechanicznych, stopniowo rozszerza działalność inżynieryjną i dostarcza producentom samochodów zaawansowane technologicznie części do pojazdów elektrycznych. Firma z siedzibą w pobliżu Zagrzebia została założona w 2009 roku i obecnie zatrudnia prawie 1000 osób.

„Ponieważ mamy wielu producentów samochodów na całym świecie jako klientów, ważne jest zarówno dla Rimac, jak i dla Porsche, abyśmy pozostali w pełni niezależną firmą” - powiedział w oświadczeniu założyciel Mate Rimac. „Partnerstwo z Porsche pomaga firmie rozwijać się, co jest zaletą dla wszystkich naszych klientów”.