Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcesz mieć dobre relacje z sąsiadami? Oto 5 zasad, które warto wcielić w życie

5 czerwca 2018, 05:55
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
„Dzień dobry”, „proszę”, „przepraszam” – uczymy tych zwrotów dzieci, a czasem sami o nich zapominamy. Ich używanie w relacji z sąsiadami to absolutne minimum kultury osobistej. Taka codzienna uprzejmość ułatwia zbudowanie dobrej relacji sąsiedzkiej. Trudno liczyć na wsparcie sąsiada w potrzebie, gdy spotykając go w windzie udajemy, że go nie znamy. A wystarczą proste gesty jak przytrzymanie windy gdy ktoś nadchodzi, pomoc we wniesieniu ciężkiego pakunku, czy po prostu „dzień dobry”.
„Dzień dobry”, „proszę”, „przepraszam” – uczymy tych zwrotów dzieci, a czasem sami o nich zapominamy. Ich używanie w relacji z sąsiadami to absolutne minimum kultury osobistej. Taka codzienna uprzejmość ułatwia zbudowanie dobrej relacji sąsiedzkiej. Trudno liczyć na wsparcie sąsiada w potrzebie, gdy spotykając go w windzie udajemy, że go nie znamy. A wystarczą proste gesty jak przytrzymanie windy gdy ktoś nadchodzi, pomoc we wniesieniu ciężkiego pakunku, czy po prostu „dzień dobry”. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Luka
  2018-06-05 11:44:42
  Fajnie, że próbujecie edukować. Dobry kierunek:)
  1
 • tom
  2018-06-07 04:07:18
  dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !
  1
Reklama

Zobacz więcej