Prezes Berkshire Hathaway, znany również jako Wyrocznia z Omaha, powiedział, że natychmiast "wskoczyłby do samolotu" do Indii, jeśli pojawiła się odpowiednia okazja inwestycyjna.

- Jeśli znajdziesz mi wspaniałą firmę w Indiach, która może być na sprzedaż, będę tam jutro – dodał Buffett.

Premier Indii Narendra Modi stara się sprostać inwestorom zagranicznym, takim jak Buffett, ale wciąż istnieją liczne przeszkody. Firmy takie jak Walmart czy Apple, których akcje posiada w swoim bogatym portfolio Bufett, nie zdołały otworzyć własnych sklepów w tym kraju.

Fundusz Berkshire rozpoczął działalność w Indiach, kiedy Buffett odwiedził ten kraj w 2011 roku, sprzedając ubezpieczenie online w partnerstwie z indyjską firmą Bajaj Allianz. Ale firma Buffetta wycofała się dwa lata później, powołując się na nadmierne uregulowania.

Buffett wspomniał o tych przeszkodach, szczególnie tych które uniemożliwiają zagranicznym firmom pełne posiadanie firm w Indiach. - Chcielibyśmy posiadać 100 proc. własności wszystkich prowadzonych przez nas firm – dodał.

Buffett stwierdził, że ogromna liczba ludności kraju i szybko rozwijająca się klasa średnia jest zbyt duża, aby to zignorować.

- Nie możesz mieć miliarda ludzi i nie być ważny dla tego świata – dodał Buffett.