Nasrallah powiedział, że jeśli państwa muzułmańskie nie chcą dalszego profanowania swej świętej księgi, to powinny postąpić tak jak rząd w Bagdadzie, który zażądał w wydanym wcześniej w czwartek oświadczeniu, by ambasador Szwecji Jessica Svaerdstroem opuściła kraj.

Resort dyplomacji Turcji potępił "nikczemny atak" na świętą księgę

Władze Iraku wezwały także do powrotu do kraju swojego charge d'affaires pełniącego służbę w Szwecji oraz zawiesiły pozwolenie na działalność w Iraku szwedzkiego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego Ericsson.

Reklama

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu wezwało ambasadora Szwecji w Teheranie, aby "zdecydowanie zaprotestować przeciw profanowaniu świętego Koranu" - podały irańskie media państwowe. Resort dyplomacji Turcji potępił "nikczemny atak" na świętą księgę muzułmanów i wezwał władze w Sztokholmie do podjęcia "zdecydowanych kroków, aby zapobiec takim przestępstwom z nienawiści", wymierzonym w islam.

Tymczasem demonstranci zgromadzeni w czwartek w Sztokholmie, którzy otrzymali zgodę na spalenie Koranu, częściowo go zniszczyli. Zdarzeniu przyglądała się szwedzka policja.