Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak imigranci radzą sobie na rynku pracy? Przegląd danych dla państw UE

10 lipca 2017, 06:33
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dla państw członkowskich, dla których dostępne są dane Eurostatu, najwyższą stopę bezrobocia wśród osób młodych pochodzenia pozaeuropejskiego odnotowano w Hiszpanii (42 proc.) i w Grecji (38,7 proc.). Najmniej młodych bezrobotnych obcokrajowców spoza UE było w Czechach. U naszych południowych sąsiadów bez pracy jest tylko 13 proc. młodych imigrantów, którzy nie urodzili się na terenie UE. W całej Unii stopa bezrobocia wśród młodych Europejczyków w wieku 15-29 lat wynosiła 15,7 proc., niezależnie czy pracują w kraju pochodzenia czy w innym kraju UE wynosiła 15,7 proc.
Dla państw członkowskich, dla których dostępne są dane Eurostatu, najwyższą stopę bezrobocia wśród osób młodych pochodzenia pozaeuropejskiego odnotowano w Hiszpanii (42 proc.) i w Grecji (38,7 proc.). Najmniej młodych bezrobotnych obcokrajowców spoza UE było w Czechach. U naszych południowych sąsiadów bez pracy jest tylko 13 proc. młodych imigrantów, którzy nie urodzili się na terenie UE. W całej Unii stopa bezrobocia wśród młodych Europejczyków w wieku 15-29 lat wynosiła 15,7 proc., niezależnie czy pracują w kraju pochodzenia czy w innym kraju UE wynosiła 15,7 proc. / Domena Publiczna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wyniszczenko
  2017-07-10 10:42:15
  Gdyby nie fakt ze UE do "aktywnych zawodowo" zalicza takze w swoich badaniach osoby ktore co prawda nie poracowaly ale "aktywnie poszukiwaly zatrudnienia" to statystyki dla Imigrantow spoza UE bylyby jeszcze bardziej zatrwzajace. Wszak wiadomo wszem i wobec, ze ulubionym zajeciem nierobow z Afryki jest "szukanie pracy". A ze nigdzie na stanowisko prezesa nie chca przyjac analfabety bez szkoly, to szukaja po kilkanascie lat, siedzac w tym czasie na zasilkach socjalnych i podnboszac swoje kwalifikacje na szkoleniach zawodowych na ktore wypychaja ich z miernym skutkiem urzedy pracy.
  9
 • Szczegolny przyklad hipokryzji
  2017-07-10 12:44:13
  Artykul "dyskretnie" omija problem emigracji w ramach UE, bo naturalnie tutaj wychodzi cala prawda na wierzch. Z Polski do krajow zachodnich wymeigrowalo przeszlo 4 miliony emigrantow zarobkowych, to jest wielokrotnie wiecej jak uchodzcow wojennych z Syrii, Iraku i Afganistanu. Bezrobocie w grupie polskich emigrantow jest na poziomie dwukrotnego sredniego bezrobocia w calej UE. Wiec zamiast sie "podniecac" emigrantami z poza krajow UE, dobrze by bylo zajac sie wlasnymi rodakami, ktorzy nie tylko nie wyrozniaja sie "pilnoscia" w poszukiwaniu pracy ale za to przejawiaja duzo inicjatywy w korzystaniu z roznych swiadczen socjalnych krajow zachodnich. Jest to przejaw szczegolnej hipokryzji, pisac o innych ale o swoich cwaniaczkach to przeciez nie wypda.
  29
  pokażodpowiedzi (6)
 • Jan88
  2017-07-10 08:28:21
  Zliczcie wszystkie słupki od 2006 a następnie podzielcie otrzymany wynik przez 2 ( 5 lat tyle potrzeba średnio aby otrzymywać obywatelstwo ). Wyjdzie wam o ile osob z poza europy populacja UE zwiększyła sie tj. O ok. 35 mln w 10 lat.
  7
  pokażodpowiedzi (2)
 • ja
  2017-07-12 21:56:40
  Emigranci jeśli już są bezrobotni i dostają zasiłki powinni budować w Europie chociażby piramidy albo panteony na chwale polityków, którzy ich przyjeli. Praktycznie zero dodatkowych kosztów - mieli by pracę w kamieniołomach i na placu budowy - a jeść i tak dać trzeba. Chętnie bym też wziął potem takiego doświadzonego, aby ściany wymalował mi freskami, albo wyrzeźbił w kamieniu kolumny i rzeźby.
  0
Reklama

Zobacz więcej