Konferencja, tak jak było to w poprzednich latach, rozpocznie się w południe czasu moskiewskiego (godz. 10 czasu polskiego).

Media, informując o możliwym terminie konferencji, wskazywały, że w tym roku może ona poprzedzić tradycyjne orędzie prezydenta do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji.

Portal RBK podawał, że orędzie może być przeniesione na luty przyszłego roku. Dotąd Putin wygłaszał je przed spotkaniem z prasą. Kreml nie podał jeszcze daty prezydenckiego orędzia.

Media uważnie analizują kalendarz wystąpień publicznych Putina w najbliższych tygodniach, wiążąc je z oczekiwaną deklaracją, iż weźmie on udział w wyborach prezydenckich w marcu przyszłego roku.

Doroczne konferencje dla prasy rosyjskiej i zagranicznej odbywają się od 2001 roku, pierwszej kadencji prezydenckiej Putina, z przerwą w latach 2008-12, gdy był on premierem, a prezydentem - Dmitrij Miedwiediew; konferencje wówczas nie odbywały się, powróciły wraz z wyborem Putina na trzecią kadencję prezydencką w 2012 roku.

>>> Czytaj też: Rosja potwierdza: doszło do emisji radioaktywnej substancji na Uralu