"Jest to istotna droga przede wszystkim dla mieszkańców Pomiechówka, Nowego Dworu i Modlina. Dk 85 łączy dk 62 i S7, więc jest to taki łącznik, którym można wyjeżdżać i w kierunku Warszawy, i w kierunku Gdańska czy też Płocka" - zaznaczyła rzeczniczka prasowa mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodała, ważne jest, żeby kierowcy zachowali szczególną ostrożność w okresie obowiązywania ruchu wahadłowego.

Tarnowska wskazała, że zakończenie prac remontowych jest planowane na październik, jednak ruch wahadłowy prawdopodobnie zostanie zniesiony wcześniej, ponieważ jego wprowadzenie jest związane jedynie z wymianą nawierzchni.

Podczas prac remontowych przeprawy zostaną m.in naprawione przęsła, podpora wiaduktów, dylatacja, izolacja płyty pomostu i odwodnienia oraz będą wykonane zabezpieczenia antykorozyjne. Po zrealizowaniu tych robót zostanie ułożona nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz zostanie wykonane oznakowanie poziome. Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 2,7 mln zł.(PAP)

autorka: Ewelina Miszczuk