O podpisaniu umów poinformowała we wtorek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA. Jak tłumaczyła, zakres prac, zgodnie z umową na dokończenie prac na węźle Stęszew oraz DK32, został podzielony na dwa etapy.

Pierwszy z etapów, zakładający termin realizacji do 53 dni od daty podpisania umowy – dotyczy wykonania niezbędnych prac umożliwiających podłączenie węzła Stęszew do istniejącej drogi krajowej nr 32.

Drugi etap zakłada wykonanie pozostałych robót objętych umową, które powinny być zrealizowane do czerwca 2020 roku.

„Należy jednak podkreślić, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, które uniemożliwiłyby prawidłowe wykonanie zaplanowanych robót, termin ten może ulec przedłużeniu” – podkreśliła Cieślak.

Dodała, że również we wtorek została podpisana umowa na dokończenie robót na drodze S5 Poznań-Wronczyn na lewą jezdnię w zakresie m.in. oznakowania poziomego, wykonania prac wykończeniowych na obiektach inżynierskich, oraz uzupełnienia poboczy.

Cieślak wskazała, że w obu przypadkach wykonawcą jest firma COLAS Polska Sp. z.o.o. Łączna wartość umów wyniosła ponad 36 mln zł.

Cieślak zaznaczyła ponadto, że GDDKiA „dokłada wszelkich starań, aby w IV kwartale br. udostępnić kierowcom 16 kilometrowy odcinek drogi S5 Poznań – Wronczyn”.

Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Poznań - Radomicko jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

>>> Czytaj też: PKN Orlen otrzymał odszkodowania od rosyjskich firm. Ale nie wszystkie