"Ze wglądu na rosnącą popularność oraz dostępność urządzeń transportu osobistego z napędem elektrycznym oraz ich udział w ruchu drogowym, a także ze względu na to, że korzystanie z tych urządzeń budzi wątpliwości w zakresie zgodności z prawem, regulacje dotyczące wskazanych wyżej urządzeń będą przedmiotem odrębnej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym" - powiedział PAP rzecznik resortu.

Dodał, że aktualnie prowadzone są w tym zakresie prace analityczne, niezbędne do zainicjowania działań legislacyjnych, i że resort planuje przedstawić gotowy projekt w II kwartale 2019 roku.

Jak podkreślił Huptyś, Ministerstwo Infrastruktury dostrzega potrzebę uregulowania zasad korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się przy użyciu urządzeń transportu osobistego, oraz wymagań dla tych urządzeń. "Będziemy dążyć do wypracowania optymalnego rozwiązania prawnego, pozwalającego na korzystanie z (...)(np. elektrycznych hulajnóg - PAP), przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych" - wyjaśnił.

>>> Czytaj też: Którędy mogą poruszać się elektryczne hulajnogi?