"Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy odwołało Janusza Malinowskiego z funkcji prezesa zarządu spółki PKP Intercity, powołując na to stanowisko Marcina Celejewskiego, dotychczasowego członka zarządu ds. handlowych. Członkiem zarządu ds. finansowych pozostaje Paweł Hordyński." - czytamy w komunikacie. 

Oficjalną przyczyną decyzji jest utrata zaufania. Informacyjna Agencja Radiowa dowiedziała się jednak, że wpływ na odwołanie miały fatalne wyniki za 2013 rok. PKP Intercity przewozi coraz mniej pasażerów, a strata finansowa sięga prawie 100 milionów złotych. Z informacji IAR wynika też, że na utratę stanowiska nie miały ostatnie opóźnienia pociągów spowodowane pogodą.

Marcin Celejewski ukończył zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był min. dyrektorem w  PLL LOT w Warszawie, gdzie tworzył strategię ofertową. Odpowiadał również za zarządzanie i wyniki finansowe PLL LOT w Portugalii i Hiszpanii. Jako menadżer marketingu i sprzedaży w QatarExecutive (Qatar Airways) opracował i wdrażał strategię handlową nowego podmiotu na rynku. Budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży firmy. Był również dyrektorem marketingu i sprzedaży w spółce FIEGE Polska, podano również.

Dotychczasowy prezes, Janusz Malinowski, stanowisko pełnił od marca 2011 r.