Jak podkreśla producent, liczba ta upamiętnia rok założenia marki przez Jeana Redele.

Samochody sportowe Alpine były produkowane w latach 1955-1995 z wykorzystaniem technologii koncernu Renault. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po ponad 20 latach firma wraca na rynek z nowym produktem.

"Zainteresowanie, jakie wzbudziły na świecie zapowiedzi o powrocie Alpine, zainspirowały nas do umożliwienia entuzjastom marki wcześniejszej rezerwacji samochodu" - podkreślał dyrektor firmy Michael van der Sande.

Dokładna cena samochodu oraz jego szczegóły techniczne mają być ujawnione w pierwszym kwartale 2017 roku. Jednak jak podkreśla Alpine, premierowy pojazd będzie kosztować we Francji 55-60 tys. euro. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec przyszłego roku.

Rezerwując samochód klient będzie mógł, w zależności od dostępności, wybrać numer od 1 do 1995. Znajdzie się on na specjalnej plakietce montowanej na środkowej konsoli auta.

Rezerwacji będą mogli dokonać klienci w Polsce, a także w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

>>> Czytaj też: Berlin zapłaci za Volkswagena? KE wszczęła procedurę przeciwko Niemcom