Selvita ma zlecenie od czołowej firmy farmaceutycznej, liczy na kolejneWarszawa, 18.05.2017 (ISBnews) - Selvita otrzymała zlecenie w ramach umowy ramowej zawartej z jedną z 20 największych firm farmaceutycznych na świecie z siedzibą w Europie o wartości ok. 3,4 mln zł, poinformowała spółka. Zlecenie otwiera bardzo szerokie możliwości rozwoju współpracy z klientem, z którym spółka współpracuje od roku 2011, realizując mniejsze projekty usługowe w zakresie chemii i biologii kontraktowej.

"Zlecenie dotyczy realizacji zintegrowanego projektu badawczo-rozwojowego. Projekt będący przedmiotem zlecenia zostanie zrealizowany w okresie 13 miesięcy od jego podpisania, a jego wartość wynosi 805 tys.euro (ok 3,4 mln zł). Celem projektu jest opracowanie nowego, małocząsteczkowego kandydata przedklinicznego, w obszarze terapeutycznym zdefiniowanym przez klienta"- czytamy w komunikacie.

Zlecenie zostało zakwalifikowane przez spółkę jako istotne ze względu na jego wartość oraz znaczenie dla rozwoju działalności usługowej oraz wzrostu poziomu wartości dodanej, świadczonych przez spółkę usług, podano także.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)