Ekspert o Baltic Pipe: nawet gdyby Polacy mieli sami sprowadzać norweski gaz to będzie opłacalne

14 lipca 2017, 09:30 | Aktualizacja: 14.07.2017, 09:40
Źródło:PAP
Planowany przebieg gazociągu Baltic Pipe, źródło: Gaz-System

Planowany przebieg gazociągu Baltic Pipe, źródło: Gaz-Systemźródło: Materiały Prasowe

Trwa procedura zbierania deklaracji zainteresowania projektem przesyłu gazu Baltic Pipe; nawet gdyby Polacy mieli sami sprowadzać norweski gaz, to będzie to opłacalne nie tylko politycznie, ale także ekonomicznie - mówi ekspert energetyczny Wojciech Jakóbik.

Reklama

Komentarze (26)

  • Admin.(2017-07-14 18:46) Zgłoś naruszenie 806

    Będzie Mega Lotnisko, będzie przekop Mierzei Wiślanej, i będzie Baltic Pipe ! Spoko wszystko w swoim czasie !

    Odpowiedz
  • Archi(2017-07-14 12:21) Zgłoś naruszenie 605

    Oby się udało!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adams(2017-07-14 22:24) Zgłoś naruszenie 343

    Lepiej późno niż wcale. Oby się udało. Taki gazociąg mógł już powstać na początku wieku, ale nie powstał, bo wiecznie uśmiechnięty wolał zadbać o interes sąsiadów ze wschodu i rozwalił projekt AWS. Prawo dla PiS za dbanie o Nasz interes.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ludwik(2017-07-14 15:11) Zgłoś naruszenie 217

    wolałbyś, żeby te profity zostały u Putina ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2017-07-14 14:40) Zgłoś naruszenie 188

    Zgadzam się z Panem Wojciechem Jakóbikiem. Dania może być spokojna , będzie miała z tego gazociągu niezłe profity.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gość(2017-07-14 19:33) Zgłoś naruszenie 121

    Podzielam zdanie eksperta.

    Odpowiedz
  • Marta(2017-07-14 19:45) Zgłoś naruszenie 1113

    Ale ile płacimy za m sześcienny z Rosji a ile będziemy płacić z Norwegii? Chciałabym wiedzieć konkretnie - czy będzie droższy i o ile?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jurek M(2017-07-15 12:36) Zgłoś naruszenie 85

    Dopóki nie będzie rzadzić agenturalna opozycja, to Polska będzie się szybko rozwijać. Dlatego nie możemy dopuscić do recydywy - do rządów PO i PSLi innego post sowieckiego badziewia ! !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2017-07-15 07:52) Zgłoś naruszenie 72

    Dobrze że wreszcie się wzięli za ten temat, to może zbudują ten rurociąg PIPE. Jeżeli chcemy mieć dostęp do gazu na zasadach rynkowych , to zwyczajnie nie mamy innego wyjścia.

    Odpowiedz
  • Lo(2017-07-15 16:58) Zgłoś naruszenie 53

    Gaz od ruskich 380$ gaz norweski 250$ gaz amerykanski 200$. Dobranoc.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • NIKT(2017-07-15 21:36) Zgłoś naruszenie 20

    1) 10 - 25 MLD M3 ??? 2) JAKA RÓŻNICA CENOWA - JAKIE UWARUNKOWANIE TECHNOLOGICZNE DLA W/W WIELKOŚCI 3) JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI NORWESKIE 4) CZY MOŻEMY ZBUDOWAĆ 25 A BRAĆ 10 I ZWIĘKSZAĆ POBÓR JEŻELI POLSKA WYBUDUJE SAMA 25 TO NA TYM WYGRA JAK SIĘ PODZIELI Z INNYMI POŚREDNIKAMI TO WYJDZIE NA FRAJERA POLSKA WYKORZYSTA 10 SAMA LICZĄC ROZWÓJ NA PRZYSZŁOŚĆ + 5 PONADTO SŁOWACJA CZECHY WĘGRY AUSTRIA UKRAINA A NAWET RUMUNIA (NAWET KOMPENSATA NA INNY TOWAR) PARADOKSALNIE NIE MOŻEMY NIE BRAĆ GAZU I ROPY Z ROSJI PONIEWAŻ TANIEJ JET ODSIARCZAĆ NIŻ WYDOBYWAĆ - CHODZI O NAWOZY

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joker(2017-10-15 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Co jak Norwegowie będą chcieli wyższą cenę niż Rosja ?Nie lepiej wybudować drugi terminal lng?

    Odpowiedz
  • prawda(2017-07-16 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej jak ma się sąsiadów przyjaciół

    Odpowiedz