DM BOŚ podniósł rekomendację dla Millennium do 'trzymaj', wycenę do 7,93 złWarszawa, 26.07.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację dla Millennium do "trzymaj" za "sprzedaj" oraz cenę docelową akcji do 7,93 zł z 5 zł, wynika z raportu datowanego na 18 lipca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 7,68 zł za akcję, zaś w środę ok. godz. 9:40 kurs akcji wynosił 7,69 zł, po spadku o 0,13% wobec ostatniego zamknięcia.

"Początek roku był intensywny dla Millennium. Bank nie tylko był w stanie zadbać o poprawę wolumenów kredytów zarówno w segmencie detalicznym, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, ale również utrzymuje silną dyscyplinę w zakresie zarządzania ryzykiem. Odzwierciedla to dobre tempo wzrostu przychodów oraz stabilizacja kosztu ryzyka" - czytamy w raporcie.

Analitycy oczekują, że najbliższe kwartały (włącznie z II kwartałem) okażą się łaskawe dla banku pod względem wyników finansowych zważywszy na korzystne warunki makroekonomiczne.

"Największą niewiadomą jest ustawa o pomocy o pomocy tzw. frankowiczom, jednak z uwagi na powolne tempo prac sądzimy, że maleje prawdopodobieństwo przyjęcia niekorzystnych regulacji, które mogą uderzyć w banki"- podano także.

DM BOŚ prognozuje, że zysk netto Millennium wyniesie 679,5 mln zł w br. i wzrośnie do 822,3 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)