Kartki te zachęcają poszukiwanych do ujawnienia się poprzez stronę internetową urzędu. Wśród pocztówek znajduje się kartka adresowana do obywatela Polski poszukiwanego za kradzież, rozbój i handel narkotykami.

„Drogi Krzysztofie – pisze Europol – „nie widzieliśmy się od jakiegoś czasu, a chcielibyśmy porozmawiać. Zarezerwowaliśmy dla Ciebie duży pokój, a Smok Wawelski czeka na Ciebie w Smoczej Jamie. Do miłego zobaczenia. Policja”.

Inna kartka, adresowana do obywatela Belgii polskiego pochodzenia, który poszukiwany jest za produkcję i rozpowszechnianie narkotyków, zaprasza go do ujawnienia się słowami: „Drogi Arturze, belgijskie frytki są najlepsze, wiemy że tęsknisz za nimi. Wróć, żeby się nimi nacieszyć, my przygotowaliśmy dla Ciebie niespodziankę. Do zobaczenia, Policja Federalna Belgii”.

Od czasu opublikowania w roku 2016 pierwszej listy najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie aresztowano 36 osób, z czego 11 zostało zatrzymanych na podstawie informacji przesłanych bezpośrednio do Europolu. (PAP)