statystyki

Najubożsi Polacy dostaną dopłaty do rachunków za prąd

6 października 2009, 12:56 | Aktualizacja: 06.10.2009, 13:03
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Ministerstwo Gospodarki chce pomóc najbiedniejszym Polakom w płaceniu rachunków za prąd. Odbiorca, który korzysta z prawa do zasiłku, zapłaci za energię elektryczną nawet o 30 proc. mniej.

Reklama

Reklama

Licznik prądu

Licznik prądu

źródło:

Osoby żyjące w niedostatku, które mają kłopoty z regularnym płaceniem za energię elektryczną, będą mogły liczyć na dopłaty do rachunków za prąd. Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia do aktów prawnych wprowadzających system jego ochrony dla tzw. odbiorców wrażliwych. Trafiły one do uzgodnień międzyresortowych.

Odbiorcą wrażliwym zgodnie z propozycją Ministerstwa Gospodarki będzie osoba uprawniona do otrzymywania zasiłku stałego lub zasiłku okresowego. Będzie ona otrzymywać rachunek za energię elektryczną uwzględniający bonifikatę w wysokości 30 proc. należności za tę energię.

Bonifikata dotyczyć będzie jednak tylko określonego limitu zużycia energii elektrycznej. Dla osoby samotnej próg ten wyniesie 1000 kWh rocznie, dla gospodarstw domowych składających się z dwóch do czterech osób 1250 kWh rocznie, zaś 1500 kWh rocznie dla gospodarstw domowych składających się z więcej niż czterech osób.

Więcej: "Najubożsi dostaną dopłaty do rachunków za prąd".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

  • Ted(2009-10-06 17:11) Odpowiedz 00

    Pijaczki będą przepijać zasilki,a podatnicy zaplacą im za prąd!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze