Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, decyzja o unieważnieniu przetargu została podjęta ze względu na fakt, iż wystartowała w nim tylko jedna firma, której oferta okazała się zbyt droga.

>>> Czytaj też: "Skomplikowane prawo przeszkadza w modernizacji dworców"

"Przebudowa budynku ekspedycji towarowej nie jest jednak zagrożona, ponieważ przystąpiono do wyboru wykonawcy w trybie negocjacji. Do rozmów zaproszonych zostało kilka firm i powinny się one zakończyć najpóźniej w ciągu trzech tygodni" - dodał rzecznik.

Dworzec tymczasowy ma zastąpić pasażerom Dworzec Główny PKP, którego remont ma się rozpocząć na początku 2010 r. i potrwać do 2012 r. Firma, która zostanie wybrana w trybie negocjacji, przystosuje obiekt do obsługi pasażerów, a także funkcji biurowych.

Parter budynku zostanie przystosowany do obsługi podróżnych. Znajdzie się tam 18 kas biletowych, hol dworca, ogólnodostępne toalety, a także zaplecze niezbędne do obsługi kas biletowych. Oprócz tego w holu dworca zaplanowano umieszczenie bankomatów, punktów z internetem, punktu informacji pasażerskiej, a także systemu informacji wizualnej. Budynek będzie miał trzy wejścia. Na drugiej kondygnacji znajdą się pomieszczenia biurowe wraz z posterunkiem policji.

Modernizacja i remont Dworca Głównego ma kosztować 162 mln zł.