WSiP

Pahoa Investments podwyższyła cenę w wezwaniu ogłoszonym na 100% akcji spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) z 16,35 zł do 17,15 zł za akcję. Termin przyjmowania zapisów upływa 29 stycznia 2010 roku.

Krakchemia

Dystrybutor produktów chemicznych Krakchemia (KRAKCHEM) zawarł trójstronną umowę z Basell Sales & Marketing Company oraz Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż na dystrybucję granulatów. Przedmiotem umowy jest kontynuacja współpracy obejmującej promocję i dystrybucję produktów poliolefinowych (granulatów tworzyw sztucznych). W komunikacie nie podano wartości umowy.

Amica

Producent sprzętu AGD, spółka Amica, przeprowadzi 16 lutego walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zadecyduje o sprzedaży części majątku. Amica ma sprzedać fabrykę lodówek oraz pralek na rzecz koreańskiego Samsunga za 204,5 mln zł.

W grudniu Amica podpisała z Samsung Electronics Poland Manufacturing warunkową umowę sprzedaży zakładów produkcji pralek i lodówek. Z wypowiedzi prezesa Amicy, Jacka Rutkowskiego, wynika że spółka łącznie otrzyma z tej transakcji ok. 237 mln zł. Wpływy z transakcji pozwolą na redukcję długu Amiki i dalszy rozwój podstawowej działalności firmy, czyli sprzętu grzejnego.

BOŚ

Bank Ochrony Środowiska (BOS) planuje podwyższenie kapitału o 100 mln zł w I półroczu poprzez emisję akcji lub obligacji. Bank chce pozyskać w tym roku 100 tys. nowych klientów, sprzedać kredyty hipoteczne wartości 1 mld zł i powalczyć o klientów z sektora MSP. >>>>

KGHM

KGHM Polska Miedź podpisał umowę na sprzedaż w roku 2010 walcówki miedzianej oraz drutu z miedzi beztlenowej z Tele-Fonika Kable. Wartość umowy szacowana jest od 478 mln 758 tys. 499 USD do 579 026 934 USD, (tj. od 1 mld 355 mln zł do 1 mld 638 mln zł). Wartość umowy została obliczona szacunkowo jako przewidywana cena miedzi (w oparciu o krzywą terminową) z dnia 20 stycznia 2010 roku oraz kurs USD/PLN wg NBP z dnia 20 stycznia 2010 roku, w zależności od wykorzystania opcji ilościowej.

Dom Development

Firma deweloperska Dom Development (DOMDEV) rozpoczęła swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową w 2010 roku - osiedle Klasyków na warszawskiej Białołęce. Średnia cena mieszkań to 6,65 tys. zł za metr kwadratowy. Natomiast przedział cenowy kształtuje się od 5,40 tys. zł do 7,05 tys. zł zł/m2. Oznacza to, że większość mieszkań na tym osiedlu zostanie zakwalifikowanych do programu Rodzina na swoim.

Olympic Entertainment Group

Spółka Olympic Entertainment Group (OLYMPIC), estoński operator kasyn notowany w Warszawie, otrzymała licencję na internetowe kasyno w Estonii. Chce je uruchomić w najbliższych tygodniach.

Unibep

Unibep podpisał umowę na realizację budynku mieszkaniowego wielokondygnacyjnego w Warszawie przy ul. Rydygiera. Zamawiającym jest spółka Zielony Żoliborz należąca do grupy Turret Development a wynagrodzenie to 70,53 mln zł netto. Rozpoczęcie prac nastąpi w ciągu 7 dni od wejścia w życie umowy, zakończenie realizacji umowy - 31 października 2011 r.

Sygnity

Spółka informatyczna Sygnity zawarła z Centrum Projektów Informatycznych MSWiA umowę o wartości 31,84 mln zł brutto, dotyczącą budowy Zintegrowanego Modułu Obsługi Końcowego Użytkownika ("ZMOKU"). Aplikacja ZMOKU będzie wspierać urzędników administracji samorządowej szczebla gminnego w realizacji zadań w obszarze ewidencji ludności, wydawania dowodów osobistych (w dowolnej gminie na terenie całego kraju) oraz aktów stanu cywilnego. System ZMOKU zostanie wdrożony we wszystkich gminach na terenie całej Polski do końca III kwartału 2010 r.


Introl

Introl zamierza przeznaczyć 3,8 mln zł pozyskane z emisji, które pierwotnie miało finansować akwizycje i inwestycje kapitałowe, na zakup parku maszynowego dla spółki zależnej Limatherm.

Kolejne 3 mln zł, które Introl miał przeznaczyć na akwizycje, zostanie wydane na adaptacje chorzowskiego magazynu na budynek produkcyjno-biurowy.

Impexmetal

Impexmetal (IMPEXMET) szacuje, że ilościowa sprzedaż grupy w IV kwartale 2009 roku była na poziomie zbliżonym do poprzedniego kwartału. Spółka spodziewa się, że pod względem przychodów i wyników na podstawowej działalności rok 2010 będzie dla grupy trochę lepszy, a jeśli zaistnieją warunki do sprzedaży majątku Huty Szopienice, wynik może być dużo lepszy.

Impexmetal planuje w 2010 roku inwestycje w segmencie ołowiu oraz krążków monetarnych za około 20-30 mln zł, których celem będzie zwiększenie udziału produktów wysokoprzetworzonych w ofercie grupy.

Budimex

Deutsche Bank obniżył rekomendację dla Budimeksu (BUDIMEX) do "trzymaj" z "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 82 zł. W środę na zamknięciu sesji kurs Budimeksu wyniósł 80 zł.