"Możemy dysponować łącznie około 20 mln euro na cele akwizycyjne. Mamy ‘dżentelmeńską umowę' z właścicielami firmy w Chorwacji z segmentu kartowego, która generuje 7,8 mln euro rocznych przychodów. Przeprowadzamy w niej due diligence. Liczę, że uda się sfinalizować cały proces w połowie roku" - dodał Jeleński. Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy również z dwoma firmami tureckimi, które mają tych samych właścicieli.

"Jedna to pośrednik w rozliczeniach transakcji kartowych w Internecie, która kontroluje 40% tego rynku. Druga to integrator contact center. Generują one łącznie 9,4 mln euro przychodów i 0,9 mln euro zysku netto. Chcemy je kupić razem, albo w ogóle. Obserwujemy jeszcze spółki m.in. w Słowenii czy Bułgarii, ale w ich przypadku droga do ewentualnych transakcji jest znacznie odleglejsza" - zaznaczył prezes Asseco SEE (ASSECOSEE).

Spółka informatyczna Asseco South Eastern Europe miała 38,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 16,19 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 436,65 mln zł wobec 339,17 mln zł rok wcześniej.