W nocy napadało w całym kraju około 15 cm świeżego śniegu. Rano wciąż padało w centralnych i północnych Czechach. W ciągu dnia śnieżyce mają ustać.

>>> Czytaj też: Polska znów zasypana śniegiem. Tragiczne warunki na drogach

Temperatura na Morawach utrzymuje się w okolicach zera stopni Celsjusza, w centrum Czech sięga pięciu kresek poniżej zera.

Nieprzejezdnych pozostaje kilka głównych ulic w czeskiej stolicy. Sięgająca 20 cm warstwa śniegu zablokowała część linii autobusowych, a zamarznięte zwrotnice utrudniają ruch tramwajów. Dodatkowymi komplikacjami są stłuczki i wypadki, powodujące długie zatory.

>>> Raport: Atak zimy

Czeskie służby drogowe zaapelowały do mieszkańców miast o pozostawienie aut przy domach, korzystanie z komunikacji publicznej i o wyjątkową ostrożność. Kierowcom ciężarówek zaleca się używanie łańcuchów śniegowych.

Poza Pragą większość dróg rano była przejezdna, choć ze względu na oblodzenie dróg ruch był utrudniony.

Czeskie koleje podały, że opóźnienia pociągów sięgać mogą kilkudziesięciu minut. W całym kraju odwołano dotychczas kilkanaście połączeń pośpiesznych i osobowych.

Międzynarodowy port lotniczy Ruzynie w Pradze w nocy anulował około 40 lotów. Rano ruch wznowiono, choć nie wykluczono opóźnień w ruchu samolotów.