Chodzi o firmy: spółkę Bergold Holding z Warszawy, Griffin Topco z Luksemburga oraz konsorcjum: Wogorbi Finance Limited w Nikozji i Radius Projekt z Warszawy. Intraco prowadzi wynajem lokali biurowych na terenie Warszawy. Spółka ma ponad 35-letnie doświadczenie w tym zakresie.

>>> Czytaj też: MSP zapowiada debiut holdingu nieruchomościowego na GPW w 2011 r.

Przedsiębiorstwo wynajmuje lokale firmom polskim, zagranicznym oraz instytucjom państwowym. Intraco jest właścicielem biurowca w centrum Warszawy, który ma 39 kondygnacji, o łącznej powierzchni przeznaczonej do wynajęcia ponad 20 tys. m kw.

Do Intraco należy również Osiedle Biznesu, położone na warszawskich Bielanach. To pięć budynków o łącznej powierzchni, przeznaczonej do wynajęcia, ponad 7 tys. m kw.

Spółka planuje budowę m.in. nowoczesnego budynku o powierzchni biurowej 10 tys. m kw. w centrum Warszawy. Intraco chce również rozwinąć działalność deweloperską. W miejsce części budynków na Osiedlu Biznesu planowana jest budowa apartamentów na sprzedaż.

"Warszawski rynek, na którym działa Intraco, jest najbardziej rozwiniętym rynkiem biurowym w Polsce z zasobami nowoczesnej powierzchni, szacowanym na ponad 3 mln metrów kwadratowych" - podkreśla resort skarbu.