"95 proc. tych dróg, które miały być na Euro, będą zrobione. To co nie będzie zrobione, będzie na pewno przejezdne. Nie jest to wynikiem pewnych zaniedbań, tego co się działo w ministerstwie infrastruktury" - powiedziała Bieńkowska w piątek podczas wyborczej debaty w TVN24.

Podkreśliła, że w przypadku autostrady A2 ma pewność, że będzie ona gotowa. "5 proc. pozostałych dróg będzie gotowa później" - powiedziała.

Poseł PSL Janusz Piechociński zwrócił uwagę na racjonalne traktowanie wykonawców i podwykonawców. "Po stronie inwestora publicznego leży także obowiązek zabezpieczenia interesów podwykonawcy w tym procesie" - powiedział.

"Zarzut do PO jest taki: stoimy w korkach, bo nie macie pomysłu na organizowanie inwestycji" - mówiła poseł PJN Elżbieta Jakubiak.

Bieńkowska odpowiadała, że nie da się budować dróg, bez wykopów. Zarzucała Jakubiak, że wszystkie projekty, które rząd PO-PSL dostał po poprzedniej ekipie, istniały tylko "na papierze" - dlatego trzeba było przygotowywać je od początku.

Piechociński zaznaczał, że inwestycje sektora publicznego - w tym inwestycje drogowe - nie mogą być opierane wyłącznie na funduszach europejskich.

"PSL proponuje +obligacje obywatelskie+ bez podatku Belki. Aby upublicznić ten proces inwestycyjny, a także dać tym, którzy oszczędzają środki w tym trudnym czasie kryzysu, mogli inwestować w bardzo wartościowe pakiety publiczne" - powiedział Piechociński.