Według "Gazety Wyborczej" - oprócz PKO BP i BNP Paribas - ofertę złożyło nie samo Pekao SA, ale strategiczny akcjonariusz banku, UniCredit, a także inny włoski bank, Intesa oraz BRE Bank. Tymczasem według "Rz" BRE Bank ostatecznie nie złożył oferty.

"W poniedziałek minął termin składania przez zainteresowane banki niewiążących ofert zakupu Banku Millennium. Portugalska grupa BCP Millennium wycenia ten szósty największy bank w Polsce na jakieś 5,5-6 mld zł" - czytamy w "GW".
Millennium BCP potwierdził w komunikacie jedynie, że otrzymał "trzy pisemne oświadczenia o zainteresowaniu", których jeszcze nie poddano analizie. Przyznaje także, że "są inne wyrazy zainteresowania" i podkreśla, że nadal oczekuje podobnych oświadczeń.

>>> Czytaj też: Kto zwycięży w wyścigu po Bank Millennium?

"Według naszych ustaleń wśród chętnych jest na pewno PKO Bank Polski. - Jeśli cena będzie relatywnie atrakcyjna, a ryzyko związane z tą transakcją małe, to rozważy on przejęcie udziałów w Millennium, ale nie jest bardzo zdeterminowany - mówi osoba zbliżona do banku. Przedstawiciele PKO BP nie udzielają komentarza w tej sprawie. - Ofertę złożyły także Pekao oraz francuski BNP Paribas - twierdzą rozmówcy 'Rz'" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Z informacji "Rz" wynika, że możliwość udziału w przetargu analizował BRE Bank, ale ostatecznie oferty nie złożył.
"Poza pewniakami, takimi jak BNP Paribas z Francji i Banca Intesa z Włoch są i niespodzianki. Wstępne oferty zgłosiły także włoski UniCredit (właściciel Banku Pekao) oraz... BRE Bank, którego właścicielem jest mający kłopoty finansowe niemiecki Commerzbank. Na liście znalazł się też PKO BP" - napisała z kolei "GW".

Jeśli przetarg będzie przebiegał sprawnie, to w październiku zostałby przeprowadzony proces due diligence i nowy inwestor może zostać wybrany w listopadzie, podała "Rz".

Pod koniec lipca Millennium BCP zlecił Nomura i Deutsche Bank wycenę swoich aktywów w Polsce. BCP rozważa różne opcje wyjścia ze swoich biznesów w Europie, m.in. w Polsce, a sprzedaż aktywów na tym rynku jest jedną z możliwości.
"Informujemy ponadto, że niniejszy proces oceny znajduje się we wstępnej fazie. Nie podjęto żadnej decyzji co do naszych polskich operacji, w odniesieniu do realizacji lub modelu bądź konstrukcji jakiejkolwiek potencjalnej transakcji; nie otrzymaliśmy też żadnych wiążących propozycji w tym zakresie" - napisał portugalski bank w komunikacie.

>>> Czytaj też: "Expresso": BNP Paribas od czterech lat zainteresowany przejęciem Banku Millennium