"Chociaż prognozy rynkowe wskazują, że wskaźnik pustostanów na warszawskim rynku biurowym sięgnie nawet 15% w 2015 roku, Capital Park przeciwstawia się temu trendowi i będzie przeciwstawiał się w przyszłości. Naszą zdecydowaną przewagą konkurencyjną jest koncept 'Biuro Plus' wdrażany w naszych budynkach przez dział asset management. Dzięki temu konceptowi nasze budynki wyróżniają się spośród innych warszawskich biurowców i przyciągają nowych najemców nawet w gorszym okresie" - powiedział ISBnews Koślacz.

Ja podawała wcześniej spółka, w oddanym niedawno budynku Eurocentrum poziom najmu wzrósł z 49% na koniec 2013 r. do 70% na koniec lutego 2015 r.

Koślacz wyjaśnił, że projekty realizowane przez Capital Park obok powierzchni biurowej oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym nowatorskie usługi concierge (m.in. przy okazji organizacji rezerwacji, przyjęć, odbioru gości z lotniska czy opieki nad dziećmi).

"Jest to zasługa zintegrowania procesu deweloperskiego z profesjonalnym asset management. Dzięki temu nasze projekty są chętnie wybierane przez najemców, a Capital Park zwiększa powierzchnie wynajętą, pomimo trudności rynkowych, które dotykają innych deweloperów. Zauważyliśmy, że pracownicy spędzają coraz więcej czasu w pracy i dostęp do jak najszerszej oferty na terenie biurowca pozwala im zaoszczędzić wiele czasu. Widzimy już efekty naszej strategii, analizując badania satysfakcji najemców które systematycznie przeprowadzamy w naszych budynkach. Nie tylko przełamaliśmy negatywne trendy rynkowe, ale nasi najemcy potwierdzają, że odpowiedzieliśmy na ich oczekiwania. Dlatego zakładam zwiększanie bazy najemców w naszych projektach, nawet pomimo presji rynkowej, co w konsekwencji będzie miało pozytywny wpływ na przychody z najmu" - dodał dyrektor finansowy  Capital Park.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju. Projekty biurowe realizuje według własnej koncepcji "Biuro Plus".

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.