Majątek zdobyła dzięki inwestycji w przedsiębiorstwo paneli słonecznych „First Solar” oraz poprzez posiadanie znacznej ilości akcji Wal-Mart. Na liście najbogatszych ludzi na świecie z 2015 roku uplasowała się na ósmej pozycji.

Majątek Christy Walton jest prawie dwukrotnie mniejszy niż pierwszego na liście Billa Gatesa, którego fortunę szacuje się na 79,2 mln USD. Drugie miejsce na podium wśród najbogatszych kobiet zajęła Liliane Bettencourt z rodziną. Francuzka ma 92 lata, jest córką chemika, który w 1907 roku założył L’Oreal. Pani Bettencourt wspólnie z rodziną posiada obecnie 33 proc. akcji koncernu. Ostatnie miejsce na podium z majątkiem 39,4 mld USD, zajmuje Alice Walton, córka założyciela Wal-Mart Stores Inc.

>>> Czytaj też: Wynagrodzenia w nietypowych zawodach, czyli ile zarabia trener koni

Najbogatszą Polką jest Anna Woźniak-Starak, która dzieli majątek z mężem. Dorobek pary szacuje się na 3,3 mld PLN (ok. 1 mld USD). Pierwszą Polką, która indywidualnie figuruje na rodzimej liście najbogatszych, jest Grażyna Kulczyk - była żona najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jej majątek wynosi 1,7 mld PLN (ok. 0,5 mld USD).

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.