Najlepszymi z najlepszych okazały się: w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób Jotun Polska Sp.z o.o., w kategorii zatrudniających poniżej 500 osób Ochnik Sp.z o.o. i w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób Microsoft Sp. z o.o.

W wyłanianiu zwycięzców najważniejsze były wiarygodność, szacunek wobec pracowników i uczciwość - podkreśla Maria Zakrzewski - prezes zarządu Great Place to Work w Polsce.

Lista laureatów ogłoszona została podczas uroczystej Gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wiceminister pracy Jacek Męcina mówił, że w Polsce tworzonych jest coraz więcej miejsc pracy. Ważna jest jednak nie tylko liczba, ale także jakość - podkreślał.

Laureaci zwracali uwagę, że najlepsze miejsce pracy to takie, gdzie wszyscy mają poczucie dumy z tego co sami robią, co robią ich koledzy i z tego, co robi firma. Marcin Ochnik podkreślił w rozmowie z IAR, że najważniejszą rzeczą jest przestrzeganie wartości deklarowanych przez firmę i postępowanie zgodnie z nimi w codziennej pracy.

Konkurs organizowany był już po raz siódmy. 

>>> Czytaj też: Nie znasz angielskiego? Nie dostaniesz zasiłku. Konserwatyści chcą nowego prawa